[:tr]Otel fotoğraf çekimi, otelin sahip olduğu bütün özellikleri, ayrıcalıkları ve konforu; müşterilere ve potansiyel müşterilere gerçekçi bir şekilde yansıtılmasını sağlamaktadır.

Profesyonel otel fotoğrafçısı, çekim yaptığı alanları otelde konaklamak isteyen misafirlerin nasıl bir tatil yapacaklarını, konaklamalarını gözler önüne seren, bir otelin reklamcılık faaliyetleri arasında en önemli olan detaylardan birisidir.

Otelin müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları ve imkanları uzman bir biçimde yansıtan profesyonel otel fotoğrafçısı, bir otelin itibarını yükseltmenin yanı sıra; müşteri potansiyelinin de artmasını sağlamaktadır.

Sosyal medya ve internet siteleri günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu nedenle çekilen fotoğrafların kalitesi ve paylaşımı, bir otel için ve reklamcılık faaliyetleri için hayati önem taşımaktadır.

Profesyonel Otel Fotoğrafçısı Onur KuruKaliteli Bir Otel Fotoğrafçısı Nasıl Olmalıdır?

Kaliteli ve profesyonel otel fotoğraf çekimi yapan bir otel fotoğrafçısı, otelin her alanını, her mekanını, tanıdığı her olanağı ve imkanını en ince ayrıntısına ve detaylarına kadar keşfetmeli, otel fotoğraf çekimine başlamak için aceleci davranmamalıdır.

Aceleci davranılan fotoğraf çekimleri, hem özensiz fotoğraf karelerinin ortaya çıkmasına neden olacaktır, hem de aslında oldukça güzel bir biçimde kullanılması mümkün olan ayrıntıların ve detayların gözden kaçmasına neden olacaktır.

Bu neden ile profesyonel anlamda yapılan otel fotoğrafı çekimleri günler hatta bazı durumlarda, büyük oteller için haftalar boyunca sürebilmektedir.

Lakin otel fotoğraf çekiminde acele edilmesi oldukça yanlış bir davranış olacaktır. Profesyonel otel fotoğrafçısı, yaptığı keşifler sonucunda otelde yer alan mekanların en güzel ve çarpıcı ayrıntılarını yakalayabilmeli, aynı zamanda yer yer çocuklara ve diğer müşterilere de fotoğraf çekimlerinde yer vermelidir.

otel fotoğrafçısı onur kuru ile muhteşem otel fotoğraflarıMüşterilerin ve çocukların da yer aldığı otel fotoğrafları; otelde konaklamayı düşünen kişiler ve potansiyel müşteriler için cezbedici olacaktır.

Neden Otel Fotoğrafçısı Onur Kuru ile Çalışmalısınız?

  • Onur Kuru, Türkiyenin en tecrübeli ve profesyonel ilk 3 otel fotoğrafçısı arasında yer alır.
  • Otel fotoğraf çekimi konusunda size profesyonel bir bakış açısı ile en kaliteli hizmeti sağlar.
  • Özellikle otel odası fotoğraf çekimi konusunda gerekli tüm teknik bilgi ve birikime sahiptir.
  • Otel ve turizm fotoğrafçılığı konusunda güçlü referanslar ile %100 memnun kalacağınız, otelinizin vizyonunu ve çizgisini yansıtan en profesyonel çekimler.

Fotoğrafçının Teknik Bilgisi Ne İşe Yarar?

Yalnızca otel fotoğrafçılığı yapan kişilerde değil; profesyonel şekilde fotoğrafçılık yaptığını dile getiren herkeste teknik fotoğrafçılık bilgilerinin bulunması önemli bir husustur.

Otel fotoğrafçılığı konusunda profesyonel anlamda eğitim almış kişilerin, edindikleri tecrübelerini bilgileri ile birleştirerek; kendilerini geliştirmeleri sonucunda görsel bakımdan çok daha iyi, doyurucu ve reklamınızı mevcut görsellerden ve otel fotoğraflarınızdan daha iyi bir şekilde yapabilecek fotoğrafların ortaya çıkacağı yadsınamayacak bir gerçektir.

Bu nedenle de profesyonel otel fotoğrafçısı seçerken, tercih etmeyi düşündüğünüz otel fotoğrafçıları arasındaki kişilerin geçmiş referanslarını, daha önceden yaptıkları otel fotoğraf koleksiyonlarını incelemeniz mutlaka gereklidir.

Otel fotoğraf çekimi hakkında hiçbir şekilde bir fikriniz ve bilginiz olmasa da, tam olarak ne istediğinizi bileceğinizden dolayı, inceleyeceğiniz otel fotoğrafı örnekleri, sizlere çok büyük oranda fikir verecektir.

Aynı zamanda örnek otel fotoğrafları hakkında yorum yaparak, istediklerinizi bu şekilde dile getirebilir, çekim öncesinde bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

Otel Fotoğraf Çekimi İçin Alternatifler Nelerdir?

Profesyonel otel fotoğrafçısı, iç mekan otel fotoğrafı çekerken; genellikle odaları, restoranı ve bekleme alanlarını mekan olarak seçer. Bu fotoğraf karelerinde olabildiğince aydınlık çekim yapılmalıdır.

Aydınlık alanlarda ya da yapay ışık vasıtası ile yapılan çekimler, tüm ayrıntıların daha iyi ve belirgin şekilde ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Lakin aydınlık çekim yaparken yoğun bir şekilde flaş kullanılmamalıdır.

Parlama ve benzeri durumlar fotoğrafların kalitesini düşürecek ve aynı zamanda karanlık bir görünüm katacaktır.

Karanlık görünüm ise, fotoğraflanan alanın daha kasvetli durmasına neden olacaktır. Bu neden ile otellerde odaların ya da diğer iç mekanların profesyonel olarak fotoğraflanmasında; olabildiğince karanlık olmayan ve ferah çekimler yapılmalı, aynı zamanda profesyonel fotoğrafçı tarafından ışık dengesi özenli bir şekilde oldukça iyi olacak biçimde ayarlanmalıdır.

Eğlence Mekanları için Otel Fotoğraf Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Otelin eğlence merkezlerinin ya da havuz gibi alanlarının fotoğraflanmasında mutlaka geniş açılı lensler ve geniş açılı fotoğraflar tercih edilmelidir.

Bu noktada, fotoğrafçının mutlaka bir otel müşterisi gibi düşünmesi ve aynı zamanda oteli tercih etmeyi düşünen bir müşteri olsaydı, nasıl bir fotoğraf görmek isteyeceğiniz, nasıl bir fotoğrafın cezbedeceğini düşünmesi, sorgulaması gerekmektedir.

Bu düşünceler ile yapılan profesyonel otel fotoğraf çekimleri, profesyonel fotoğrafçının teknik bilgisi ve yeteneği ile birleştiği taktirde; mükemmel ve kusursuz fotoğraf kareleri ortaya çıkacaktır.

Profesyonel dış mekan otel fotoğrafı çekimi yapılırken de tıpkı iç mekan eğlence merkezlerinde de olduğu gibi geniş açılı lensler kullanılmalı, olabildiğince geniş açılı fotoğraf kareleri alınmalıdır. Şayet imkanlar ve olanaklar el veriyorsa; otel dış çekimi kuş bakışı açısı ile yapılmalıdır.

Profesyonel otel fotoğrafçısının özellikle de insanların ve konaklayan müşterilerin bolca bulunduğu dinamik görüntülerde enstantane ayarlarını olması gerektiği gibi, en iyi biçimde yapması oldukça önemlidir.

Aksi durumlarda ise hareket halinde olan kişilerin, müşterilerin, nesnelerin ya da objelerin yalnızca bir saniye içerisinde net bir görüntüsünü yakalamak pek mümkün olmayacaktır.

Bu nedenle ise net olmayan fotoğraf çekimleri, reklam amacı ile kullanılmaya da müsait – uygun olmayacaktır.

Profesyonel otel fotoğrafçılığı, özen, bilgi ve teknik beceri bir iştir. Profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışmak oldukça önemlidir.

Otel Fotoğraf Çekim Fiyatları

Oteliniz için en profesyonel ve kaliteli fotoğraf çekimi konusunda detayları ve fiyatlandırmayı öğrenmek için lütfen iletişime geçiniz. Otel fotoğraf çekim fiyatları projenin detaylarına göre değişmektedir.

[:en]Otel fotoğraf çekimi, otelin sahip olduğu bütün özellikleri, ayrıcalıkları ve konforu; müşterilere ve potansiyel müşterilere gerçekçi bir şekilde yansıtılmasını sağlamaktadır. Profesyonel otel fotoğrafçısı, çekim yaptığı alanları otelde konaklamak isteyen misafirlerin nasıl bir tatil yapacaklarını, konaklamalarını gözler önüne seren, bir otelin reklamcılık faaliyetleri arasında en önemli olan detaylardan birisidir. Otelin müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları ve imkanları uzman bir biçimde yansıtan profesyonel otel fotoğrafçısı, bir otelin itibarını yükseltmenin yanı sıra; müşteri potansiyelinin de artmasını sağlamaktadır. Sosyal medya ve internet siteleri günümüzde oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu nedenle çekilen fotoğrafların kalitesi ve paylaşımı, bir otel için ve reklamcılık faaliyetleri için hayati önem taşımaktadır.

Kaliteli Bir Otel Fotoğrafçısı Nasıl Olmalıdır?

Kaliteli ve profesyonel otel fotoğraf çekimi yapan bir otel fotoğrafçısı, otelin her alanını, her mekanını, tanıdığı her olanağı ve imkanını en ince ayrıntısına ve detaylarına kadar keşfetmeli, otel fotoğraf çekimine başlamak için aceleci davranmamalıdır. Aceleci davranılan fotoğraf çekimleri, hem özensiz fotoğraf karelerinin ortaya çıkmasına neden olacaktır, hem de aslında oldukça güzel bir biçimde kullanılması mümkün olan ayrıntıların ve detayların gözden kaçmasına neden olacaktır. Bu neden ile profesyonel anlamda yapılan otel fotoğrafı çekimleri günler hatta bazı durumlarda, büyük oteller için haftalar boyunca sürebilmektedir. Lakin otel fotoğraf çekiminde acele edilmesi oldukça yanlış bir davranış olacaktır. Profesyonel otel fotoğrafçısı, yaptığı keşifler sonucunda otelde yer alan mekanların en güzel ve çarpıcı ayrıntılarını yakalayabilmeli, aynı zamanda yer yer çocuklara ve diğer müşterilere de fotoğraf çekimlerinde yer vermelidir. Müşterilerin ve çocukların da yer aldığı otel fotoğrafları; otelde konaklamayı düşünen kişiler ve potansiyel müşteriler için cezbedici olacaktır.

Fotoğrafçının Teknik Bilgisi Ne İşe Yarar?

Yalnızca otel fotoğrafçılığı yapan kişilerde değil; profesyonel şekilde fotoğrafçılık yaptığını dile getiren herkeste teknik fotoğrafçılık bilgilerinin bulunması önemli bir husustur. Otel fotoğrafçılığı konusunda profesyonel anlamda eğitim almış kişilerin, edindikleri tecrübelerini bilgileri ile birleştirerek; kendilerini geliştirmeleri sonucunda görsel bakımdan çok daha iyi, doyurucu ve reklamınızı mevcut görsellerden ve otel fotoğraflarınızdan daha iyi bir şekilde yapabilecek fotoğrafların ortaya çıkacağı yadsınamayacak bir gerçektir. Bu nedenle de profesyonel otel fotoğrafçısı seçerken, tercih etmeyi düşündüğünüz otel fotoğrafçıları arasındaki kişilerin geçmiş referanslarını, daha önceden yaptıkları otel fotoğraf koleksiyonlarını incelemeniz mutlaka gereklidir. Otel fotoğraf çekimi hakkında hiçbir şekilde bir fikriniz ve bilginiz olmasa da, tam olarak ne istediğinizi bileceğinizden dolayı, inceleyeceğiniz otel fotoğrafı örnekleri, sizlere çok büyük oranda fikir verecektir. Aynı zamanda örnek otel fotoğrafları hakkında yorum yaparak, istediklerinizi bu şekilde dile getirebilir, çekim öncesinde bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

İç Mekan Çekimleri İçin Alternatifler Nelerdir?

Profesyonel otel fotoğrafçısı, iç mekan otel fotoğrafı çekerken; genellikle odaları, restoranı ve bekleme alanlarını mekan olarak seçer. Bu fotoğraf karelerinde olabildiğince aydınlık çekim yapılmalıdır. Aydınlık alanlarda ya da yapay ışık vasıtası ile yapılan çekimler, tüm ayrıntıların daha iyi ve belirgin şekilde ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Lakin aydınlık çekim yaparken yoğun bir şekilde flaş kullanılmamalıdır. Parlama ve benzeri durumlar fotoğrafların kalitesini düşürecek ve aynı zamanda karanlık bir görünüm katacaktır. Karanlık görünüm ise, fotoğraflanan alanın daha kasvetli durmasına neden olacaktır. Bu neden ile otellerde odaların ya da diğer iç mekanların profesyonel olarak fotoğraflanmasında; olabildiğince karanlık olmayan ve ferah çekimler yapılmalı, aynı zamanda profesyonel fotoğrafçı tarafından ışık dengesi özenli bir şekilde oldukça iyi olacak biçimde ayarlanmalıdır.

Otelin Eğlence Mekanlarının Çekimi Nasıl Olmalıdır?

Otelin eğlence merkezlerinin ya da havuz gibi alanlarının fotoğraflanmasında mutlaka geniş açılı lensler ve geniş açılı fotoğraflar tercih edilmelidir. Bu noktada, fotoğrafçının mutlaka bir otel müşterisi gibi düşünmesi ve aynı zamanda oteli tercih etmeyi düşünen bir müşteri olsaydı, nasıl bir fotoğraf görmek isteyeceğiniz, nasıl bir fotoğrafın cezbedeceğini düşünmesi, sorgulaması gerekmektedir. Bu düşünceler ile yapılan profesyonel otel fotoğraf çekimleri, profesyonel fotoğrafçının teknik bilgisi ve yeteneği ile birleştiği taktirde; mükemmel ve kusursuz fotoğraf kareleri ortaya çıkacaktır.

Profesyonel dış mekan otel fotoğrafı çekimi yapılırken de tıpkı iç mekan eğlence merkezlerinde de olduğu gibi geniş açılı lensler kullanılmalı, olabildiğince geniş açılı fotoğraf kareleri alınmalıdır. Şayet imkanlar ve olanaklar el veriyorsa; otel dış çekimi kuş bakışı açısı ile yapılmalıdır. Profesyonel otel fotoğrafçısının özellikle de insanların ve konaklayan müşterilerin bolca bulunduğu dinamik görüntülerde enstantane ayarlarını olması gerektiği gibi, en iyi biçimde yapması oldukça önemlidir. Aksi durumlarda ise hareket halinde olan kişilerin, müşterilerin, nesnelerin ya da objelerin yalnızca bir saniye içerisinde net bir görüntüsünü yakalamak pek mümkün olmayacaktır. Bu nedenle ise net olmayan fotoğraf çekimleri, reklam amacı ile kullanılmaya da müsait – uygun olmayacaktır. Profesyonel otel fotoğrafçılığı, özen, bilgi ve teknik beceri bir iştir. Profesyonel bir fotoğrafçı ile çalışmak oldukça önemlidir.[:]